. . Zdjęcie 277862
Photo reduced - please open the Full Screen


Any unauthorized use of the photograph may violate copyright laws.
. . Zdjęcie 277862
Photo statistic
Published at:2020-11-05
Views: 236
Comments: 0
Average Star: -
Stars:0
Analyses: 1
Favorites: 0
Contra: 0
FB publication: NO
 
Technique digital
Format 35 or less


Category: ART:Landscape


 
avatar_36
2020-11-05 17:23:01
roman_hudzik

9 Recommendations

witam. Trochę widać, że autor jest niezdecydowany, czy dać więcej doły czy góry. Linia horyzontu wyszła tak prawie po środku. Nie jest to jakiś wielki błąd , ale wprowadziło to nieco zaburzenia w kompozycji, która w tym zdjęciu kuleje. Widz, patrząc na kadr nie ma do niego wprowadzenia, a tu by się prosiło umieścić te kamienie, tak by wprowadzały w kadr i byłoby już znacznie lepiej. Pewnie powiesz, że ok o tym myślałeś, ale gdyby poprowadzić tak kadr jak sugeruje, to weszła by w kadr tarcza słońca, a to by było mega trudne do opanowania. Dlatego trzeba wcześniej analizować układ słońca do całości i wybrać się w wyznaczone miejsce w innym czasie.
Same barwy na zdjęciu mi się bardzo podobają, to na plus.
Na minus oprócz kompozycji, brak ostrości na tym nazwijmy to falochronie z kamieni. Ostrość jest gdzieś na nieskończoności.
Falochron jest tu ważną częścią kadru i powinien być ostry i dobrze pokazany.
Kolejny minus aspekty techniczne.
Na wodzie powstała kasza widoczna w dolnej części kadru. Podobne zjawisko jest na niebie a szczególnie po prawej stronie w rogu.
Nie wiem czy autor "wyciągał " tak cienie, że powstała kasza, czy zastosował iny manewr techniczny, który nie posłużył tej fotografii.
Warunki były, by zrobić dobre zdjęcie, ale umiejętności trochę przerosły autora. Trochę zabrakło, by było to bardzo dobre zdjęcie. Pozdrawiam.