avatar_71 gorczes


2017-08-04 12:27:23
Pokuszę się o analizę tego portretu. Pierwsze co mnie osobiście "razi" w oczy to pozycja modelki. Modelce w tym ujęciu jest bardzo nie wygodnie, patrząc na mimikę jej twarzy oraz punkt styku pleców ze ścianą. Kadr w kwadrat, chociaż osobiście bardzo lubię to w takim wydaniu niestety nie przekonuję. Cięcia w zasadzie ze wszystkich stron raczej nie trafione. Góra obcięcie czubka głowy. Dół obcięte buciki w palcach. Lewa strona - coś co jest "przeszkadzajką" na pierwszym planie obcina skutecznie prawe kolano. Reasumując wszystko do poprawki ;) Bo modelka z potencjałem.


2014-04-09 11:14:09
Napiszę parę zdań, ponieważ warto na kilka rzeczy zwrócić autorowi zdjęcia uwagę. Na wstępie napiszę, że modelka z dużym potencjałem, jeśli chodzi o portret. Pierwsze co się nasuwa to bardzo ciężki, masywny dół zdjęcia, króry niestety nie dodaję waloru w tym przypadku. Drugą istotną myślę uwagą jest kadr. Mz. wąski. Nad głową modelki brak jest powietrza, przestrzeni, w której mogła by sie "poczyć", bardziej komfortowo. Warto też zwrócić bardziej uwagę na rozkład światła na postaci. Jaśniej powinno być raczej na twarzy modelki, a nie na jej dekolcie. Wzrok zawsze w pierwszym odruchu samoczynnie "szuka" w obrazku jasnych fragmentów zdjęcia. Jeśli autorowu zależało na tym, by skupić uwagę oglądającego na twarz własnie, a w portrecie w 90 % to właśnie twarz jest najistotniejsza, to powinno się na to zwrócisz szczególną uwagę. Tą pomarańczową/czerwona bluzkę można przygosić, żeby nie konkurowała z przepięknymi włosami modelki. To tyle moich rad/uwag. Autorze, chę zobaczyć kolejne portrety tej modelki. Z uwzględnieniem sugestii. Pozdrawiam ;)


2013-03-30 17:44:52
....nie. Znowu się powtórzę, oczy na skraju - to jest to czego nie trawię najbardziej w portrecie. Widać próbę stylizacji i przy odrobinie staranności można by było z tego zrobić całkiem fajny portret mz. Światło z prawej trochę za ostre chyba, szczególnie widać to na ramieniu. Kard też jest niepoprawny imo. Cięcie dołem zupełnie bez żadnego uzasadnienia (warkocz, dłoń). Góry również ciut za mało. Zwrócił bym uwagę następnym razem na przestrzeń wokół modelki. Tak żeby czuła się w niej komfortowo. Tyle ode mnie... Pozdrawiam autora/autorkę. Powodzenia.


2013-03-22 23:27:38
te same błędy....co w poprzednich analizowanych przeze mnie portretach. Nie najlepsza perspektywa. Zobacz autorze na lewe oko, prawie go nie widać, nos przecina linię policzka. Mam wrażenie, że autor chciał nam pokazać ucho, bo te właśnie wydaje się najlepiej wyeksponowane. Jestem na nie, zdecydowanie.


2013-03-22 08:52:03
...kurcze, mógł by być świetny portret. Światło z dołu za ostre, zbyt blisko, przez co tworzą się miejsca "przepaleń" pod dolną wargę oraz na czubku noska. Roślinka mz. też zbędna. Możliwe, że był to zabieg, by stworzyć kontrast z oczami, które model ma w kolorze zielono-niebieskim. Ale mz. zbędne, wprowadzające niepotrzebne zamieszanie. Co zaciera "czystość, szlachetność" portretu w tym przypadku. Reasumując, model pierwsza klasa. Zasługuje na świetny portret. Liczę na więcej zdjęć ;) Pozdrawiam autora/autorkę i do boju;)


2013-03-22 08:38:00
...szczerze, to ja tym razem jestem na nie. Już piszę dlaczego. Sam pomysł mi się podoba (zmysłowy portret). Gra modelki na plus. To co dyskwalifikuje ten portret to jakość. Nie chodzi mi o to, że jest nieostre. Bo takie też lubię, oczywiście jeśli jest to świadome działanie autora. Tutaj jakość strasznie się posypała, widać "pixeloze" na powiekach, ustach. Nie wygląda to fajnie niestety. Szkoda, bo portret mógł być naprawdę dobry. Wiem, że to jest spowodowane posiadaniem nie najlepszego sprzętu ;) Pora pomyśleć o czymś bardziej ambitnym. Oczywiście w miarę możliwości. Pozdrawiam serdecznie.


2013-03-22 08:28:07
napisze parę zdań, co skłoniło mnie do kliknięcia na prawą stronę, czyli publikuj. Mimo tego, iż imo. mam kilka uwag co do fotografii tj. np. cięcie z dołu (chciałbym aby było trochę niżej jednak). Poza tym zbyt ciemno w mojej ocenie z lewej strony twarzy, a za jasno ciut z prawej. Gdyby modelka trochę jeszcze skręciła głowę w kierunku fotografującego, zapobiegło by to "nadwyrężeniu oczu", modelka patrzyła by bez zbędnego wysiłku. Pomimo wskazanych prze ze mnie mankamentów, przekonuje mnie mimika twarzy modelki i te ciut rozchylone usta dodające pikanterii zdjęciu, to własnie wciąga i skłania do kliknięcia na tak ;) Chętnie zaś, zobaczę kolejne odsłony z tą modelką, w moim przekonaniu ma bardzo duży potencjał. Pozdrawiam.


2013-03-21 22:58:19
Próba "portretu"? Patrząc na zdjęcie od razu widać kilka rażących elementów, które to nie powinny moim skromnym zdaniem pojawić się w tego typu fotografii. Pierwszą i podstawową sprawą są oczy. I będę się powtarzał po raz kolejny z uporem maniaka, że tak pokazane oczy raczej odpychają widza aniżeli przyciągają. W portrecie ten element właśnie jest bardzo ale to bardzo istotny. Sposób patrzenia, decyduje o tym czy widź czuje "więź" wzrokową z modelką/modelem. Sposób w jaki tutaj jest pokazany jest zupełnym zaprzeczeniem mojej filozofii. Wyraża raczej, znudzenie, pogardę, zaskoczenie... poza tym lewe oko chowa się za linia nosa, dominują białka. Niejednokrotnie staram się zwracać na to uwagę w innych pracach publikowanych w FF. Przejdźmy teraz do tułowia modelki. Widzimy tutaj część pleców, które mz. wyglądają "za ciężko" masywnie. Nie dodaje to portretowi wartości estetycznej. Niewidoczna szyja jest kolejnym dużym minusem w tym portrecie. W portrecie ważne są proporcje, które tutaj są wyraźnie zachwiane. Pominę przejścia tonalne ponieważ to już jest trochę bardziej zaawansowana sprawa. Reasumując trzeba jeszcze trochę podpatrzeć dobrych fotografów z tej dziedziny, sięgnąć do literatury. I starać się nie popełniać podstawowych błędów. Każdy z nas kiedyś zaczynał przygodę z fotografią i robił większe, czy mniejsze błędy. Nie chodzi tutaj o zniechęcenie autora/autorki, ale właśnie coś przeciwnego. Trzeba próbować, robić jak najwięcej zdjęć, bo tylko tak polepszamy swój warsztat. Pozdrawiam autora/autorkę.


2013-03-15 21:30:30
Pokuszę się o napisanie kilku spostrzeżeń na temat tej fotografii. Pierwsza sprawa na którą niemal w pierwszej pół sekundy zwróciłem uwagę to oczy. Zobacz autorze/autorko na nie i pomyśl co jest nie tak? Albo inaczej spróbuj przymrużyć swoje oczy spoglądając w tym czasie na portret, czy nie masz wrażenia, że twoja modelka ma same białka w oczach? Kolejna rzecz, która od razu jest widoczna to za jasny rękaw sweterka oraz ramię. Do tego stopnia, aż gubi się faktura swetra w tych miejscach. A ta siatka i drut kolczasty tuż za plecami modelki to "mistrzostwo świata ;)", świadczy ona mz. o przypadkowości wykonania tego zdjęcia, bez konkretnego pomysłu na zdjęcie. Jedyne co można uznać na plus to tonacja. Fajne stonowane kolory jakie lubię. Proponuję próbować dalej, modelka ma potencjał na dobry portret mz. Pozdrawiam


2013-02-01 16:31:58
Na pierwszy rzut oka przyjemnie, są jednak słabsze strony jak się chwile wpatrzymy. Pierwsze co zwróciło moja uwagę to nieładne cięcie ręki, która przez to właśnie wygląda nie dobrze. Kolejna jest zbyt zacieniona prawa strona twarzy (okolice oka) w stosunku do drugiej jej strony. Drażni mmie również LD i LG ( te ciemne rogi). NA koniec zwrócę jeszcze uwagę na kadr, który w moim przekonaniu jest zbyt ciasny mimo wszystko. Zdjęcie zyskało by wiele, gdyby w tym akurat przypadku był poziomy... Modelka bardzo ładna, jeszcze nie raz pewnie zobaczymy jej piękne portrety ;) Pozdrawiam serdecznie autora/kę.


2012-12-01 20:00:11
Portret klasyczny, ale... cięcia są niezdecydowane (góra), ramie cięte oraz pozostawiony pasek od torebki. Lampą w oczy, raczej bym tego unikał. Na razie moje nie. Pozdrawiam


2010-08-05 10:12:48
jestem na tak, jedynie na co można zwrócić uwagę to lewa strona zdjęcia. Ta linia przejścia fioletu w szarość, oraz ręka u dołu, trochę mz. nieproporcjonalnie wyszła, jak "kikut". Go świetna, jakość też bdb, kolorki na duży plus. Tak to widzę ;) Pozdrawiam autorkę.


2010-07-23 12:18:02
wizaż i stylizacja jak najbardziej ok. Troszeczkę gorzej z kadrowaniem mz. Mam wrażenie, że ręka wychodzi jakoś nienaturalnie z dołu, jakby innej osoby stojącej naprzeciw (lub ręka fotografa)- tak jakby chciał coś poprawić. Lewe ramię, sprawia wrażenie (garba), ja to tak widzę ;). Czułko też mz. trochę dziwnie wyszło, tzn. cięcie. Albo wyżej ciąć, albo niżej. To oczywiście tylko moje odczucia. Jeszcze usta bym domknął i byłoby cacy... Pozdrawiam autorę niniejszego portretu...


2010-07-21 11:35:55
kadrowo w sumie nie najgorzej, do reszty możan się czepiać ;) Zaczynając od twarzy, wyraźnie niedoświetlona jedna część. Schodząc niżej, okolice szyi, tylna jej część (od kołnierza bardzo ciemna), cała szyja wygląda mz. nie fajnie (sina, brudna). Razi mnie również końcówka koszuli z lewej strony jakiś "czarny pas", tak samo na łączeniu koszuli w okolicach splotu. Lubie zdjęcia robione pod słońce, ale tutaj ten efekt jest poprostu nie fajny, nad głową ogromny przepał nieba, który odrazu rzuca się w oczy. Murek i słup w tle, też można było sobie odpuścić. To moja analiza na szybko, nie mająca na celu dokuczenie autorowi, to tylko moje spostrzeżenia. Pozdrawiam


2010-07-12 14:41:44
motyw mi znany, bardzo fajny zresztą. Jedyne co moim zdaniem można było zmienić to pozycja tej osoby w centralnym punkcie kadru. Dużo lepszy byłby odbiór gdyby umieścić ją nie rak centralnie właśnie. Mz tez za duzo trochę "góry" tzn. chmurek (byłby lepszy podział). Struktura "plaży", bardzo mi się podoba. Ogólnie bardzo dobre foto w odbiorze. Pozdrawiam autora/rkę.


2010-07-12 14:34:53
całość jest kontrowersyjna. Zaczynając od jakości, której tutaj brak, kończąc na kadrze. Cięcia u góry i dołu w tej fitce jeszcze bardziej psują odbiór. Jeśli już to zostawić czubek głowy i brodę wraz z odrobiną szyi, dodało by to trochę dynamiki. Ostrość też nie jest mocną stroną tego zdjęcia, raczej jej brak, nie ma wyraźnego punktu. Jedynie co fajne mz. oczywiście to zęby ;) Bardzo ładne. To moje zdanie, proszę nie traktowac tego jako zarzutów itd... to mój odbiór. Pozdrawiam autora...