avatar_10735 111966


2019-02-08 21:41:43
Nie lubię tego co teraz robię,czyli pisania analiz :( Fotografowałem czajki leżąc w błocie przez 8 godzin w wysokich temperaturach,szczelinie zakamuflowany gdzie ciało nie oddychało a miałem tylko dostęp do powietrza przez dziwną siatkę na twarzy.Oddychałem jak ptak chłodząc się tylko szybkim wdechem i wydechem.Te muszki czarne są przerażające,włażą do nosa,uszu i oczu...bardzo natrętne.Czy jest u problem z front i back focus ? Osobiście myślę,że nie.Kadr zbudowany jest tak aby kierować wzrok odbiorcy pod skrzydło mamy i o tym też mówi tytuł tej pracy (tam jest najchłodniej i bezpiecznie) Maluchy garną się tam w podskokach,uciekając przed skwarem i wrednymi muszkami.Ostrość moim zdaniem jest tam gdzie trzeba,czyli na maluchach,miejscu schronienia i wrednych muszkach.Tło jest znakomite.Perspektywa świetna.Moment doskonały i długo wyczekiwany w trudnych warunkach.Narażam się osobom,które mają odmienne zdanie,za co szczerze przepraszam.Bardzo szanuję odmienne opinie ale nie mogę przejść obojętnie obok tej fotografii.Wszystkich pozdrawiam i życzę dobrego światła :)


2019-01-30 21:37:46
Kilka dni temu zauważyłem to zdjęcie w inferii.Mówiąc szczerze troszkę mnie zaniepokoiło i go natychmiast nie oceniłem.Pózniej niestety o nim zapomniałem i tego nie mogę sobie darować.Nie lubię dodawać analiz zdjęć,ponieważ nie jestem w tym dobry i wszystkich za nią przepraszam,ale nie chcę aby ta fotografia została głęboko ukryta w GN.Nie ma tytułu ta fotografia i dlatego myślę,że jest to jej minusem.Osobiście odkrywam tutaj doskonały warsztat Autora,którym jestem zdumiony.Dzisiaj o piątej nad ranem wróciłem do tego zdjęcia i wiem,że kadr,kompozycja i głębia ostrości (na PE) są doskonałe.Środki wyrazu i konwencja obrazu,którą pokazał Autor są zdumiewające.Kochani moi przyłożyłem kartkę papieru do tej fotografii ,zasłoniłem raz lewą i raz prawą jej stronę i zrozumiałem,że mam do czynienia z ambiwalentnością uczuć i stanów emocjonalnych,którą przekazał nam Autor - analizujcie światło i cień,makijaż prawego i lewego oka oraz to co dla mnie najważniejsze to napięcie mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego i wypełnienie żyły szyjnej po stronie prawej modelki.Doskonale Autorze znasz anatomię człowieka i umiesz za pomocą niej pokazać stany emocjonalne.Jest w tej fotografii dowolność interpretacji,którą Autor sprytnie pozostawił odbiorcom.Przeciwstawne uczucia spokój i napięcie....... dalej można mnożyć. Brawo Autorze.


2017-04-23 23:26:37
Dla mnie jest tutaj trafnie zastosowany wieloznaczny i fotograficzny środek wyrazu.Mam na myśli tzw."cielistość" .To określenie jest trudne do wyrażenia,więc posłużę się cytatem : "Cielistość- to próba ukazania rozmaitych stanów ludzkich emocji poprzez spojrzenie na ciało i przenikniecie poprzez nie do psychiki człowieka. Czymże jest "cielistość"? Barwą, powłoką kreującą nasz zewnętrzny wygląd, czy też barierą chroniącą nas przed nachalną rzeczywistością? A może właśnie nieomal magiczną warstwą dzięki której chłoniemy bodźce z otaczającego nas świata. Wieloznaczność "cielistości" pozwala dostrzegać w niej zarówno zewnętrzną formę, jak też jest odzwierciedleniem wewnętrznych dramatów człowieczeństwa." I tak bardziej brutalnie :bodżce zewnętrznego Świata (Ziemi)są wypisane na skórze modelki i tak to odbieram :)


2016-09-10 00:54:52
Dałbym tytuł :Etam (lewy górny róg fotografii) Dalej:kibel,śmietnik,wywalone elementy szafy i kołdra oparte o ścianę...ktoś wywiercił dziurę w ścianie i zamontował sobie klimę (chyba jest bogatszy ?),reszta też wierci dziury w ścianie po tzw.skuśce i montuje kable do anteny na dach,do balkonu jak kto chce a przecież satelitę każdy musi mieć ....Bezhołowie w ciasnym,sugestywnym kadrze !!! Bałagan środowiskowy.Dziewczynka lewą ręką teatralnie odsłania (ciągnie w dół) kadr wyrażający jej emocje i wyświetla nam film o blokowisku...o sąsiadach... o środowisku...o sobie...o rodzicach...o nas :) Przykry ale prawdziwy obraz...To jest o nas,o ludzikowie naszym drodzy Fotoferianie :) https://www.youtube.com/watch?v=fXqqvnVWLeg Kość niezgody ??? Może inne interpretacje ?:) Pozdrawiam Autora i oceniających :)


2016-09-07 23:21:13
Osobiście nie lubię wystawiać analiz,ale nie mogę przejść obojętnie obok tego zdjęcia.Zdjęcia technicznie bardzo dobrze wykonane z bardzo dobrą jakością.Lewy kadr bez zarzutu ( "strażak przecinający piłą coś, że lecą iskry."-dla mnie smutna interpretacja),prawy kadr pokazuje wielki ogrom pracy,który go czeka ( "strażaka pozującego do zdjęcia na tle spróchniałego konara."-oczywiście strażacy pozują) Proszę Państwa dla mnie fotografia reportaż/dokument w tym wydaniu jest bardzo dobra,ale jednocześnie jest to doskonały przykład jak można skompromitować,ośmieszyć,wyszydzić i zniesławić dobrą fotografię nieodpowiedzialnym komentarzem jaki popełnił Pan @okular-tutaj cytuję :"Pierwsze co widzę to wyjątkowo niska jakość techniczna. Drugie to strażak przecinający piłą coś, że lecą iskry. Trzecie - strażaka pozującego do zdjęcia na tle spróchniałego konara. Kadry zdjęciowe w chaotycznym operowaniu światłem i ostrością." Proszę mi wybaczyć za moje emocje ale staram się być obiektywny.Pozdrawiam czytających.


2016-08-24 23:22:20
Portret Matki w kasetonowym domu pamiętającym lata świetności z lat 70-80 - tych.Przemineło wszystko ale ile wspomnień zostało.Teraz ogarnąć to wszystko jest trudno...dobre lata uciekły i co dalej ??? Jest jednak nadzieja!!! Jest nadzieja w synu,który musi dzwignąć teraz to wszystko,bo nagle musiał stać się dorosłym,odpowiedzialnym człowiekiem...musi naprawić dach,kanalizację,kuchenkę,palące się żarówki,antenę...musi myśleć o elewacji i oknach...musi myśleć o zdobywaniu pieniędzy !!! "Jak chcesz żyć synku-pyta Mama ???? Mamo ja chcę fotografować i opowiadać o swoim życiu, o fotografii,o uniesieniach,o relacjach,o mojej duszy Mamo....to moje życie- odpowiada syn !!! Mama :Mój synu kochany.................. "Tyle interpretacji i narracji :) Dla mnie fotografia w kategorii portret Matki jest bardzo dobra a Autor,pokazując tak skomponowaną fotografię jest dla mnie świetnym obserwatorem i Fotografem przez duże F. Gratuluję Autorze a z mojej strony wielkie ukłony !!!


2016-04-18 00:23:22
Trudne z punktu widzenia etycznego zdjęcie............i mógłbym tak ten komentarz zostawić.Widziałem wiele podobnych zdjęć,wiele podobnych zdarzeń i nic nie zrobiłem...bo byłem obojętny i nie miałem czasu zapoznać się z życiem danej osoby-można rzec,że byłem egoistyczny i to jest prawda,bo dbałem przede wszystkim o swoją rodzinę.Z perspektywy czasu i swoich trudnych doświadczeń oceniam,że nie jest to takie złe-przynajmniej są jakieś reguły.Ale to nie o mnie ten komentarz tylko o zdjęciu.Autorze poruszasz emocje i wyrzuty sumienia w odbiorcach tego zdjęcia,ale jednocześnie jako mentor-fotograf nie pokazujesz drogi rozwiązania tej sytuacji.Nie wiemy jaka jest intencja osoby fotografowanej,jakie ma życie i swoją godność.Domniemam i jednocześnie nie chcę urazić,ale nie znasz msz tej osoby z tego zdjęcia.Gest tej osoby nie musi być jednoznaczny z jej sutuacja.Pokaż oczy,ręce,twarz,bądz u niej w domu jak @ lelo z FF-wtedy będzie dla mnie naturalnie i z wysiłkiem ze strony fotografa.Dla mnie to osoba bardzo dobrze ubrana,czyste buty,białe skarpety,schludna torba i otoczenie.Jak chcesz poznać realistycznego,zagubionego człowieka naprędce wbitego w jesionkę i z przerażeniem w oczach sfotografowanego to proponuję tę fotografię :http://www.fotoferia.pl/photo/166021/s/najnowsze/p/3 Jest to kategoria street -to fakt,ale dla mnie bez emocji i bez przekazu.Oczywiście to tylko moje wynurzenia za co przepraszam,ale jestem na nie i doceń to,że mi się tyle życia chciało oddać na ten komentarz.Odpowiadam oczywiście jako widz i pozdrawiam.


2016-04-12 22:36:25
Przykład drżenia zamiarowego -odmiana drżenia, inaczej drżenie ataktyczne (tremor intentionalis) - mimowolne, nierytmiczne ruchy zwykle o zmiennej amplitudzie, dotyczące głównie kończyn górnych i pojawiające się w czasie zbliżania kończyny (w tym przypadku głowy) do celu, z tendencją do nasilania w czasie wykonywanego ruchu. Tutaj świetnie uwidoczniono drżenie zamiarowe ! Można je też uwidocznić podczas tzw. próby palec-nos. Prosi się pacjenta, aby palcem wskazującym wyciągniętej przed siebie ręki dotknął nosa. Jeśli przy tym zamierzonym ruchu pojawia się drżenie, tym większe im bliżej czubka nosa znajduje się palec, to próbę określa się jako dodatnią. Drżenie może być nieraz tak duże, że pacjent nie jest w stanie trafić palcem do nosa,a w tym przypadku w usta :))) Proszę spróbujcie sami :)))