Newsy portaluKonkurs Polish International Exhibition

2012-12-12 19:16:24

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym kolejnym konkursie Polish International Exhibition pod patronatem międzynarodowej organizacji PSA. Tym razem oferujemy 2 kategorie : kolor i monochrom w dowolnej technice. W każdej kategorii można przesłać 4 zdjęcia. Zakończenie przyjmowania prac 15 grudnia 2012. Więcej o konkursie można znaleźć na stronie konkursowej http://www.fotoferia.pl/portfolio/exhibitions/

Regulamin

Formularz

Wernisaż wystawy pt.: 'Fotoferia' w Olsztynie, Galeria Stary Ratusz

2012-11-18 22:43:12

Zapraszamy 23 listopada /piątek/ 2012 r., godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotograficznej pt.: „Fotoferia”, na którą składać się będą wydruki zdjęć pochodzących z portalu i konkursów międzynarodowych organizowanych przez Fotoferię.

Miejsce wystawy: Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33, Olsztyn

http://www.wbp.olsztyn.pl/

Arkadiusz Makowski laureatem Grand Prix 8 WKF NG !

2012-11-03 12:37:54

W ósmej edycji prestiżowego Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska  jury pod przewodnictwem Tomasza Tomaszewskiego, w składzie: Peter Andrews, Wojciech Franus, Witold Jaworski, Tomasz Lazar, Grzegorz Leśniewski, Rafał Olejniczak, Wiktor Sobolewski i Martyna Wojciechowska, przyznało nagrodę Grand Prix naszemu portalowemu koledze i członkowi Fotoferia Club  Arkadiuszowi Makowskiemu. Laureatowi gratulujemy serdecznie życząc dalszych równie spektakularnych sukcesów!!!

Zwycięskie zdjęcie to "Elvis" a oto w jak ciekawy sposób sam autor opisuje tę fotografię: "„W centrum niczego. Estrada, światła i orgia barw, czyli nie zostało nic. Głuchy, ślepy, naćpany, chory świat kończył się gdzieś w międzyczasie. Brawura i bycie na topie, wzloty, fanfary, klepanie po ramieniu – po co to? Przecież nikt już nie pamięta tej chwili... Fotografia powstała późnym wieczorem. Było cicho i chłodno, byliśmy tylko ja i Elvis, czyli łowik. Wyglądał staro. Zmęczony, ledwo się poruszał, mimo iż jupitery nadal świeciły, a scena był jakby nowa. Coś przemija, a coś zostaje. Elvisem bywa każdy.”


Wystawa Leszka Paradowskiego PORTFOLIO

2012-10-24 21:59:02

W ubiegły piątek 19 października 2012r odbył się wernisaż wystawy Leszka Paradowskiego PORTFOLIO. Uroczystość odbyła się w sali wystawowej budynku Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim. Otwarcie wystawy zostało podzielone na dwie części. W części pierwszej Burmistrz Drawska Pomorskiego pogratulował artyście sukcesów oraz wręczył list gratulacyjny i medal "700-lecia Drawska Pomorskiego" – przyznawany dla mieszkańców  miasta za wybitne osiągnięcia. Następnie zgromadzona publiczność obejrzała dwie prezentacje przygotowane przez artystę. Obie prezentacje zostały wykonane przez Leszka wiele lat temu, lecz dopiero w miniony piątek po raz pierwszy ujrzały światło dzienne.W drugiej części fotograf zaprosił zgromadzonych gości do obejrzenia wystawy.

Wśród  zaprezentowanych fotografii  znalazły się również te, które zostały nagrodzone i uznane w świecie m.in.: nagrodzone w 2012 roku w prestiżowym konkursie Trierenberg Super Circuit, realizowanym od 21 lat, w którym Leszek wygrał (jako jedyny Polak do tej pory) nagrodę Grand Prix.

W imieniu Fotoferia Club, Portalu Fotograficznego Fotoferia i autora zapraszamy do zapoznania się z relacją z wernisażu wystawy  http://turystyka.dsi.net.pl/wydarzenia/relacje/drawsko-relacje/item/221-wystawa-leszka-paradowskiego-portfolio-ju%C5%BC-otwarta.html

Wystawę można odwiedzać do 30 listopada 2012r. od godz 7:00 do 18:00 w budynku urzędu miejskiego przy ul. Kolejowej 1w Drawsku Pomorskim.

ZAPRASZAMY!!! Autorowi gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Magia Morawskich Pól

2012-09-22 23:24:05

Przemysław Kruk, Krzysztof Browko, Marek Kiedrowski, Marcin Sobas i Bogusław Strempel zapraszają na cykl wystaw pod wspólnym tytułem "Magia Morawskich Pól".

Wystawy prezentują fotografie pejzażowe pięciu polskich fotografów wykonane na przestrzeni kilku ostatnich lat na Południowych Morawach w Republice Czeskiej. Pierwsza z cyklu wystaw rusza już 22 września przy Alei Najświętszej Maryi Panny 6. Oficjalny wernisaż wystawy z udziałem przedstawicieli służb dyplomatycznych Republiki Czeskiej i autorów wystawianych prac odbędzie się 2 października o godzinie 18.00. Wystawa potrwa do dnia 6 października. 

 

Zapraszamy do obejrzenia  prezentacji Wystawy

http://www.fotoferia.pl/portfolio/morawy/slides

 

 


Nowy album

2012-08-12 23:55:54

Nowy album Fotoferii "Bo światło jest wszystkim" jest już dostępny w sprzedaży! Cena albumu to 50 złotych za sztukę. Album zawiera zdjęcia z konkursu Fotoferia International Exhibition 2012 oraz zdjęcia z Portalu Fotoferia. 

Cennik  http://www.fotoferia.pl/read/photobook12

Specyfikacja techniczna:

- Wnętrze 96 stron na papierze kreda mat 150 g

- Okładka 4 strony na papierze kreda mat 300 g

- Format katalogu A4 ( 210 x 297 mm)

- Pełen kolor 4+4

- Oprawa klejona Hot Point po długim boku

- Okładka lakier UV błysk

Wyniki XVII Biennale Fotografii Górskiej

2012-08-11 08:41:49

Przemysław Kruk otrzymał 2 nagrodę w XVII Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze. Gratulujemy!

 

Wyniki

Wyniki konkursu Fotoferia International Exhibition 2012

2012-06-26 22:54:22

The Jury of Fotoferia International Exhibition:

 

Joanne Stolte USA

Izabela Urbaniak Poland

Kasia Paskuda Poland

Luis Franke Argentina

Cezary Korkosz  Poland

Mariusz Pomaski   Poland

 

evaluated 2918 photos and decided to award  BEST AUTHOR the Photographer HIOE HENDRO from Indonesia, who received four medals. The high level of competition indicates that in the COLOR OPEN  section only 198 photos were rejected.


Statistics

264 authors from 44 countries

2918 submitted photos

Sent photos in each section:

- Section OPEN COLOR: 887  photos in total and 689 were accepted 

- Section OPEN MONOCHROME: 841 photos in total and 528 were accepted

- Section Child: 580 photos in total and 249 were accepted 

- Section Nature: 610 in total and 327 were accepted

 

High quality awarded photos (PSA, RPS, Fotoferia medals and HM) should be sent to team@fotoferia.pl. They have a chance to be included in the Fotoferia album Fotoferii "Light is everything." 

ONLINE GALLERY

 

Report

Członkowie Fotoferia Club z tytułami AFIAP

2012-06-09 05:29:38

Z przyjemnością informujemy, że Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej nadała członkom naszego Stowarzyszenia Fotoferia Club tytuły artystów Federacji. Artiste FIAP otrzymali:

Leszek Paradowski

Rafał Kowalkowski

Krzysztof Strzoda

Konkurs Fotoferia International Exhibition zamknięty!

2012-06-09 05:26:38

W międzynarodowym konkursie Fotoferia International Exhibition udział wzięły 264 osoby z 42 krajów. Nadesłano 2918 zdjęć w czterech kategoriach. Ogłoszenie wyników  konkursu nastąpi pod koniec czerwca i w tym czasie zostaną wybrane zdjęcia do albumu "Bo światło jest wszystkim". Najwyższy priorytet będą miały nagrodzone i zaakceptowane do galerii pokonkursowej prace, jednakże nie więcej niż jedna danego Autora. Będziemy rozpatrywać również zdjęcia osób, które zgłosiły gotowość uczestnictwa w Albumie oraz wspomogły przedsięwzięcie jego zakupem. Wstępne zainteresowanie albumem wyraziło 336 osób. Od tej chwili album będzie kosztował 80 zł wraz z przesyłką i można zamówić go tutaj

 

W konkursie wzięli udział Fotografowie z następujących krajów:

Argentina
Australia
Austria
Bahrain 
Belgium
Canada 
China
Cyprus
Czech
Denmark 
Egypt
England
Findland
France
Germany 
Hing-Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Ireland
Israel
Italy
Kazakhstan
Malaysia
Poland
Romania
Russia
Samoa
Saudi Arabia
Scotland
Serbia
Singapore
Slovenia
Sweden
Taiwan
Ukraine
United Kongdom
USA
Vietnam
Wales


Patroni

Copyright © 2018 fotoferia.pl